Agresja u psa

Psy bywają agresywne. W niektórych przypadkach jest to po prostu natura, którą musi kontrolować człowiek, aby nie doszło do tragedii. Agresja to nie tylko atak, ale często sposób wyrażenia emocji psa a samo zwierzę wykorzystuje taką możliwość w przypadku gdy potrzebuje się bronić. W sytuacji zagrożenia pies może, naprawdę różnie zareagować nie zawsze jest to ucieczka w niektórych przypadkach, zwierze reaguje atakiem na atak, albo stoi w bezruchu i czeka na dalsze wydarzenia. Jak sami widzimy, nie sposób jest przewidzieć, jak pies w danej sytuacji, może się zachować. Zwierzęta bywają nieobliczalne, nawet jeśli właściciel znajduje się w pobliżu. Agresja to podstawa u psów nieufnych, które mają złe wspomnienia związane z człowiekiem. W takich wypadkach trzeba dotrzeć do przyczyny problemu. W przypadku psów szczególnie agresywnych wymagana jest odpowiednia terapia, tylko wtedy możemy rozwiązać tę trudną sytuację.

Agresja to kwestia genów
Psy mogą też posiadać agresją dziedziną, która jest kwestią genów. W ten sposób geny pozostają niezmienne, ale zachowanie zawsze można skorygować. Niestety tutaj przyczyn nie da rady się pozbyć, można tylko zmniejszyć natężenie agresji, poprzez modyfikację zachowań psa. Jeśli pies tylko naśladował matkę lub ojca, wtedy o wiele łatwiej jest, przystosować zwierzę do życia w społeczeństwie ludzi. Naśladownictwo można wyeliminować całkiem, zastępując to innym, bardziej pozytywnym zachowaniem.

Eliminujemy agresję
Agresja to spory problem dlatego powinniśmy udać się z naszym psem na kurs szkolenia. Behawioryści są w stanie zmienić zachowania naszego psa, dzięki czemu jesteśmy w stanie utrzymać pełną kontrolę nawet nad najbardziej agresywnymi psami. Musimy jednak zawsze zachować ostrożność, ponieważ nie raz uśpiona natura psa potrafi się odezwać w nieoczekiwanym momencie. Dlatego musimy cały czas kontrolować zachowanie naszego psa, nawet jeśli odbędzie on specjalistyczne szkolenie, mające na celu wyzbycie się agresji, to nie zmieni to natury psa. Zwierzę musi być posłuszne i to właściciel musi je kontrolować, tylko wtedy, można mówić o bezpieczeństwie i że pies nie stanowi zagrożenia. Jeśli będziemy cierpliwi, to rozwiążemy ten problem.

Losowe artykuły

Pies ciągnie smycz

Psy, bywają bardzo trudne w okiełznaniu, zwłaszcza jeśli mają buntowniczą naturę. Gdy wychodzimy z psem na spacer i zwierzę nagle zaczyna nas ciągnąć, świadczy to o tym, że powoli straciliśmy kontrolę i to...

Pies czasem skacze

W wielu przypadkach, pies potrafi nam okazywać w różny sposób, swoją radość. Nie zawsze jednak jest to zgodne z tym, co lubi właściciel. Psy lubią witać się z gośćmi czy innymi członkami rodziny, a nawet...

Pies brudzi w domu

W kategorii Wychowanie psa

Nadpobudliwość psa

W kategorii Wychowanie psa

Pies i uciążliwe szczekanie

W kategorii Wychowanie psa

Przywoływanie psa w terenie

W kategorii Wychowanie psa

Pies lizus

W kategorii Wychowanie psa