Gdy pies zaczyna gryźć

Gryzienie to naturalne zjawisko pojawiające się u każdego szczeniaka. Bardzo często ma to duży związek z ząbkowaniem, ponieważ u psa wyróżnia się aż dwa takie okresy ząbkowania, w których może on gryźć przedmioty codziennego użytku znajdujące się w naszym domu. Pierwszą taką sytuacją jest wyrastanie zębów stałych, które zastępują mleczaki. Druga taka sytuacja może wystąpić w momencie, gdy pies kończy dwunasty miesiąc życia, ponieważ wtedy zęby w pełni się zrastają z kością szczęki i żuchwy, przez co pies odczuwa swędzenie a gryzienie, pozwala mu zniwelować skutki wspomnianego swędzenia.
Pies może gryźć
Pies wtedy gryzie nie tylko przedmioty, ale i ręce co z pewnością nie jest zbyt przyjemne, jednak jako właściciele, musimy przeczekać ten okres. Zamykanie zwierzaka w klatce czy też inna próba izolowania psiaka nie jest dobrym pomysłem. Inaczej jest, wtedy gdy gryzienie występuje z innych przyczyn, wtedy, może to być dla właściciela, problem z wychowaniem psa. Bardzo często podobne reakcje pojawiają się u zwierząt w przypadku samotności, a także, wtedy gdy pies chce zwrócić na siebie naszą uwagę. Sporadycznie mogą być to również błędy żywieniowe.

Chrońmy pieska
Gryzienie bywa więc uciążliwe, ale i niebezpieczne dla psa, zwłaszcza jeśli zajmuje się on gryzieniem kabli elektrycznych. To właśnie dlatego powinniśmy jak najszybciej zlokalizować przyczynę problemu i go rozwiązać. Zapach może być idealną metodą na odstraszenie zwierzęcia, zwłaszcza jeśli jest on bardzo nieprzyjemny, wtedy na pewno pies, odpuści sobie gryzienie naszego fotela. W innych przypadkach możemy nauczyć psa dobrych zachowań, dzięki czemu to również pozwoli na złagodzenie temperamentu zwierzaka. Jeśli jesteśmy dobrymi właścicielami, to powinniśmy to zrobić, ponieważ w taki sposób jesteśmy w stanie chronić psa przed jego własnymi nawykami. Umiejętność kontrolowania zachowania psa to podstawa każdy problem możemy rozwiązać, wystarczy tylko wyeliminować czynnik powodujący takie negatywne zachowania, a pies będzie nam całkowicie posłuszny. Warto więc poświęcić chwilę czasu na naukę naszego zwierzaka to bardzo ważne zadanie.

Losowe artykuły

Pogoń za zwierzętami

Psy bywają bardzo często zachęcone do rozmaitych zabaw. My jako właściciele często obserwujemy, zachowania naszego psa a jego chęć do zabawy, wydaje się nam pozytywnym podejściem. Nie zawsze jednak zabawa jest...

Pies i uciążliwe szczekanie

Wychowanie psa to naprawdę masa ciężkiej pracy dla właściciela. Szczególnie trudnym aspektem jest szczekanie zwierzaka, ponieważ może to zdenerwować naszych sąsiadów a my z tego tytułu będziemy mieć...

Pies brudzi w domu

W kategorii Wychowanie psa

Nadpobudliwość psa

W kategorii Wychowanie psa

Pies i uciążliwe szczekanie

W kategorii Wychowanie psa

Przywoływanie psa w terenie

W kategorii Wychowanie psa

Pies lizus

W kategorii Wychowanie psa