Gdy pies zaczyna gryźć

Gryzienie to naturalne zjawisko pojawiające się u każdego szczeniaka. Bardzo często ma to duży związek z ząbkowaniem, ponieważ u psa wyróżnia się aż dwa takie okresy ząbkowania, w których może on gryźć przedmioty codziennego użytku znajdujące się w naszym domu. Pierwszą taką sytuacją jest wyrastanie zębów stałych, które zastępują mleczaki. Druga taka sytuacja może wystąpić w momencie, gdy pies kończy dwunasty miesiąc życia, ponieważ wtedy zęby w pełni się zrastają z kością szczęki i żuchwy, przez co pies odczuwa swędzenie a gryzienie, pozwala mu zniwelować skutki wspomnianego swędzenia.
Pies może gryźć
Pies wtedy gryzie nie tylko przedmioty, ale i ręce co z pewnością nie jest zbyt przyjemne, jednak jako właściciele, musimy przeczekać ten okres. Zamykanie zwierzaka w klatce czy też inna próba izolowania psiaka nie jest dobrym pomysłem. Inaczej jest, wtedy gdy gryzienie występuje z innych przyczyn, wtedy, może to być dla właściciela, problem z wychowaniem psa. Bardzo często podobne reakcje pojawiają się u zwierząt w przypadku samotności, a także, wtedy gdy pies chce zwrócić na siebie naszą uwagę. Sporadycznie mogą być to również błędy żywieniowe.

Chrońmy pieska
Gryzienie bywa więc uciążliwe, ale i niebezpieczne dla psa, zwłaszcza jeśli zajmuje się on gryzieniem kabli elektrycznych. To właśnie dlatego powinniśmy jak najszybciej zlokalizować przyczynę problemu i go rozwiązać. Zapach może być idealną metodą na odstraszenie zwierzęcia, zwłaszcza jeśli jest on bardzo nieprzyjemny, wtedy na pewno pies, odpuści sobie gryzienie naszego fotela. W innych przypadkach możemy nauczyć psa dobrych zachowań, dzięki czemu to również pozwoli na złagodzenie temperamentu zwierzaka. Jeśli jesteśmy dobrymi właścicielami, to powinniśmy to zrobić, ponieważ w taki sposób jesteśmy w stanie chronić psa przed jego własnymi nawykami. Umiejętność kontrolowania zachowania psa to podstawa każdy problem możemy rozwiązać, wystarczy tylko wyeliminować czynnik powodujący takie negatywne zachowania, a pies będzie nam całkowicie posłuszny. Warto więc poświęcić chwilę czasu na naukę naszego zwierzaka to bardzo ważne zadanie.

Losowe artykuły

Pies i uciążliwe szczekanie

Wychowanie psa to naprawdę masa ciężkiej pracy dla właściciela. Szczególnie trudnym aspektem jest szczekanie zwierzaka, ponieważ może to zdenerwować naszych sąsiadów a my z tego tytułu będziemy mieć...

Nadpobudliwość psa

Psy bywają nadpobudliwe i to fakt, z którym musi zmierzyć się większość właścicieli czworonogów. Bardzo często sam problem wynika z dużego przywiązania psa do właściciela. Problemy te mogą stać się widoczne...

Pies brudzi w domu

W kategorii Wychowanie psa

Nadpobudliwość psa

W kategorii Wychowanie psa

Pies i uciążliwe szczekanie

W kategorii Wychowanie psa

Przywoływanie psa w terenie

W kategorii Wychowanie psa

Pies lizus

W kategorii Wychowanie psa