Kopacz w ogrodzie

Bardzo często psy charakteryzują się swoimi różnymi nawykami. Jednym z najbardziej znanych i zauważalnych na co dzień jest podejście psa do kopania. Psy mają to do siebie, że lubią ukrywać różne rzeczy. Nie chodzi tu już tylko o zakopywanie kości, ponieważ zwierzęta potrafią również zakopać zabawkę czy inną rzecz. Dla psa zakopywanie to po prostu niezła zabawa zupełnie inne odczucia może mieć jednak właściciel, ponieważ bardzo często kończy się to wielkimi dziurami w ogrodzie. Dla psa tego typu czynności to taki codzienny trening fizyczny, który jak najbardziej jest psu potrzebny, ponieważ w ten sposób jest on w stanie poruszać się, a to jest bardzo istotne w życiu psa, aby miał on w miarę dużo ruchu.

Ukrywanie
Psy kopią dziury w upalne dni, ponieważ możliwość schowania się do przed chwilą wydrążonego otworu jest dla nich sposobem na ochronę przed grzejącym słońcem. Oczywiście są to tylko nieliczne zachowania, przez które pies może kopać. W wielu przypadkach suki w ciąży również wykonują podobną czynność, ponieważ przygotowują się w ten sposób na nadejście małych szczeniaków. Jeśli więc mamy problemy z naszym psem powinniśmy zareagować właściwie. Jeśli mamy suczkę, która potrzebuje miejsca, to dobrze jest zakupić duże i wygodne legowisko. Jeśli jednak posiadamy psa, powinniśmy oduczyć go kopania w naszym ogródku, ponieważ niszczy nam w ten sposób zieleń, która się tam znajduje.

Pomóżmy psu
Warto jednak znaleźć mu jakieś określone miejsce i pokazać, że w tym miejscu może kopać bez przeszkód. To pójście na kompromis, ale jednocześnie w ten sposób pokazujemy, że zwierze jest dla nas ważne. Pokazanie psu gdzie może kopać to ważna wiadomość, ponieważ pies będzie teraz wiedział, gdzie może bawić się bez przeszkód, nie narażając się na negatywną reakcję właściciela. W ten sposób bardzo łatwo rozwiązuje się problem a nasz ogródek, jest już bezpieczny, ponieważ pupil będzie się teraz bawił tam, gdzie mu kazaliśmy. W ten sposób również wychowujemy naszego psa, pokazując mu, że my jako właściciele ustalamy zasady a pies, musi się podporządkować. W ten sposób relacja między właścicielem a czworonogiem jest udana.

Losowe artykuły

Przywoływanie psa w terenie

Bardzo wiele rzeczy może być trudnych do nauczenia, zwłaszcza jeśli chodzi o psa. Najtrudniejszym wyzwaniem wydaje się jednak umiejętność przywoływania psa w terenie. Właściciele nie mając doświadczenia w...

Pies ciągnie smycz

Psy, bywają bardzo trudne w okiełznaniu, zwłaszcza jeśli mają buntowniczą naturę. Gdy wychodzimy z psem na spacer i zwierzę nagle zaczyna nas ciągnąć, świadczy to o tym, że powoli straciliśmy kontrolę i to...

Pies brudzi w domu

W kategorii Wychowanie psa

Nadpobudliwość psa

W kategorii Wychowanie psa

Pies i uciążliwe szczekanie

W kategorii Wychowanie psa

Przywoływanie psa w terenie

W kategorii Wychowanie psa

Pies lizus

W kategorii Wychowanie psa