Nadpobudliwość psa

Psy bywają nadpobudliwe i to fakt, z którym musi zmierzyć się większość właścicieli czworonogów. Bardzo często sam problem wynika z dużego przywiązania psa do właściciela. Problemy te mogą stać się widoczne zwłaszcza wtedy gdy właściciela nie ma w domu, ponieważ jest w pracy czy innym miejscu. Pies może wtedy zacząć gryźć nasz ulubiony fotel załatwić się na podłodze zniszczyć nam jakiś przedmiot w mieszkaniu, a nawet głośno wyć.

Problemy z pieskiem
Niektóre psy zwłaszcza te najbardziej nadpobudliwe mogą się również samo okaleczać, co jest już naprawdę sporym problemem. Właściciele zwierząt bardzo często bagatelizują problem, a jest on naprawdę istotny, zwłaszcza dla zwierzaka, który bardzo to wszystko przeżywa. Psychika psa odgrywa w tym przypadku kluczową rolę, a my nie rozumiejąc istoty problemu, krzyczymy na zwierzaka, za jego nieprawidłowe zachowanie. Wtedy zwierzak przeżywa to podwójnie, ponieważ oprócz samotności boi się naszej reakcji po powrocie.

Relacje z psem
Musimy więc porozumieć się z psem, na samym początku warto ograniczyć mu dostępność do pokoi, wtedy przestrzeń dla samotnego psa, nie wydaje się taka ogromna i odczuwa on mniejszą tęsknotę za innymi domownikami. Problem należy rozwiązać samemu a dokładniej, najlepiej jest przyzwyczajać powoli psa, do przebywania samemu. Wtedy psy o wiele łatwiej adaptują się do otoczenia, w którym się znajdują a z czasem problem związany z psychiką psa, całkowicie znika. Oczywiście przed naszym wyjściem starajmy się zapewnić zwierzakowi swobodny dostęp do pożywienia, wody czy zabawek, a jeśli nie chcemy, żeby zwierze czuło się samotne, to zawsze, możemy kupić drugiego psa. Wtedy zwierze jest w stanie poradzić sobie z naszą nieobecnością, ponieważ ma dodatkowego kompana do zabawy. Zawsze jest to jakieś rozwiązanie, dlatego powinniśmy dobrze się zastanowić, co będzie dobre, dla naszego nadpobudliwego zwierzaka. Nigdy jednak nie decydujmy się na podawaniu psu środków uspokajających. Pozwala to na chwilę załagodzić sprawę, ale w ostateczności sposób ten jest, tylko działaniem na chwilę a wszystko wraca po czasie, gdy środek przestaje działać. Czasem trzeba iść na kompromis z naszym zwierzakiem.

Losowe artykuły

Agresja u psa

Psy bywają agresywne. W niektórych przypadkach jest to po prostu natura, którą musi kontrolować człowiek, aby nie doszło do tragedii. Agresja to nie tylko atak, ale często sposób wyrażenia emocji psa a samo...

Nauka komend dla psa

Szkolenie psa to podstawowy obowiązek każdego właściciela. Musimy pamiętać o tym, że nasz pies musi poprawnie rozpoznawać kilka podstawowych komend. W ten sposób będziemy mogli mieć kontrolę nad naszym...

Pies brudzi w domu

W kategorii Wychowanie psa

Pies i uciążliwe szczekanie

W kategorii Wychowanie psa

Przywoływanie psa w terenie

W kategorii Wychowanie psa

Pies lizus

W kategorii Wychowanie psa

Kopacz w ogrodzie

W kategorii Wychowanie psa