Nauka komend dla psa

Szkolenie psa to podstawowy obowiązek każdego właściciela. Musimy pamiętać o tym, że nasz pies musi poprawnie rozpoznawać kilka podstawowych komend. W ten sposób będziemy mogli mieć kontrolę nad naszym zwierzakiem. Oczywiście wszystkie komendy trzeba przyswoić psu z czasem, nie należy w tym celu, wykorzystywać fizycznej presji na zwierzaku, ponieważ nauka wymaga czasu, a zwierzę musi współpracować, ponieważ inaczej nie osiągniemy zamierzonego celu. Dlatego powinniśmy być cierpliwi i do wszystkich zajęć podchodzić powoli tak, aby pies nie czuł się zniechęcony.

Głos podstawą
W tresurze psa bardzo ważną rolę odgrywa głos oraz kontakt wzrokowy ze zwierzakiem. To właśnie tak pokazujemy zwierzakowi, czego od niego oczekujemy. Nie liczmy, jednak że pies od razu zacznie wykonywać wszystkie komendy. Do tego potrzeba naprawdę sporo czasu i minie kilka miesięcy, zanim uda nam się uzyskać pełnie sukcesu. W takich ważnych sprawach jak tresura wymagana jest cierpliwość właściciela. Pies musi skupić uwagę na swoim właścicielu, tylko wtedy jest w stanie w pełni wykonywać to, o co go poprosimy. Niektóre psy bywają leniwe i musimy zachęcić je do współpracy. W takich wypadkach warto mieć przy sobie kilka smakołyków, to z pewnością zmotywuje naszego psa, do lepszej nauki.

Nauka poprzez nagrodę
Każde poprawne zachowanie powinno być nagrodzone przez właściciela. Pies musi po prostu zrozumieć, że dana czynność, którą wykonuje, jest ważna a nagroda, to tylko dodatkowa motywacja. Na samym początku powinniśmy nauczyć psa siadania i leżenia. To dwie najbardziej podstawowe komendy, gdy już pies opanuje je do perfekcji, możemy spróbować z aportowaniem. W tym wypadku nauka będzie łatwiejsza, ponieważ dla psa jest to też pewien sposób zabawy i bardzo szybko podchwyci on tę komendę i zapamięta. Z czasem możemy przejść do bardziej zaawansowanych ćwiczeń, zwłaszcza jeśli pies ma większe zaangażowanie do nauki. Z czasem uda nam się sprawić by nasz pies reagował na nasze komendy. Nauka psa to właściwe podejście w ten sposób właściciel ma kontrolę nad własnym zwierzakiem. Tylko bez pośpiechu wszystko trzeba dobrze przemyśleć i zastosować.

Losowe artykuły

Kopacz w ogrodzie

Bardzo często psy charakteryzują się swoimi różnymi nawykami. Jednym z najbardziej znanych i zauważalnych na co dzień jest podejście psa do kopania. Psy mają to do siebie, że lubią ukrywać różne rzeczy. Nie...

Zabawy z psem

Pies potrzebuje dużo ruchu i świeżego powietrza. Jest to idealna sytuacja, aby pobawić się z naszym pupilem. W ten sposób relacje pies właściciel zostają wzmocnione i z pewnością poprawia to atmosferę. Dla...

Pies brudzi w domu

W kategorii Wychowanie psa

Nadpobudliwość psa

W kategorii Wychowanie psa

Pies i uciążliwe szczekanie

W kategorii Wychowanie psa

Przywoływanie psa w terenie

W kategorii Wychowanie psa

Pies lizus

W kategorii Wychowanie psa