Pies brudzi w domu

Psy to bardzo mądre zwierzęta, jednak bardzo często mają one problem, z załatwianiem się tam gdzie powinny. Kłopot ten może dotyczyć głównie szczeniaków, ponieważ sytuacja ta mija z wiekiem psa. Jeśli nasz pies załatwia się na dworze, to powinniśmy go pochwalić, za takie postępowanie. Nawet jeśli zdarzy mu się załatwić w domu, nie powinniśmy reagować agresją, tylko być niecierpliwi. Pies w końcu sam nauczy się prosić, by wyjść z nim na dwór. Jeśli mimo tego nasze działania okazały się nieskuteczne, powinniśmy podawać zwierzakowi nieco później jedzenie, tak, aby optymalnie ustalić porę wychodzenia z nim na dwór, by mógł on w spokoju załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.

Właściwe odżywianie
Jeśli stawiamy naszemu pieskowi posiłek, to powinniśmy zadbać, aby nie posiadał on zbyt dużo błonnika. Jeśli zignorujemy ten problem, może się okazać, że pies nie nauczy się czystości i będzie nam regularnie brudził w mieszkaniu. Jest to wtedy tylko i wyłącznie nasza wina. Nie warto wycierać psa o jego odchody, ponieważ zacznie on się ukrywać przed nami i załatwiać po kryjomu w miejscach, w które po prostu nie zaglądamy. Jest to poważny problem i dlatego należy go rozwiązać właściwie. Niektóre psy nawet zjadają własne odchody tylko po to, aby nie widział ich właściciel, ale to na pewno nie jest dobre wyjście.

Psy są nerwowe
Psy bywają nadpobudliwe i to również może być przyczyna załatwiania się w mieszkaniu zamiast na dworze. Musimy psa nauczyć tego, że czasem nie ma nikogo w domu. Nienauczony pies będzie tęsknił, przez co może robić nam na złość, zostawiając kupę na podłodze, czy dywanie. Jak więc widzimy pies to bardzo skomplikowane zwierze i właśnie dlatego naszym zadaniem jest zrozumienie naszego zwierzaka. Jeśli będziemy cierpliwi i staramy się być dla psa mili, pomimo jego złych nawyków, problem zacznie przemijać a z czasem, zostanie on wyeliminowany całkiem. Poznanie własnego zwierzaka to klucz do sukcesu tylko w taki sposób jesteśmy w stanie kontrolować częstotliwość załatwiania się naszego pupila. Pamiętajmy, że regularne załatwianie się jest ważne, ponieważ pies podobnie jak człowiek nie może czekać z wypróżnieniem.

Losowe artykuły

Pies brudzi w domu

Psy to bardzo mądre zwierzęta, jednak bardzo często mają one problem, z załatwianiem się tam gdzie powinny. Kłopot ten może dotyczyć głównie szczeniaków, ponieważ sytuacja ta mija z wiekiem psa. Jeśli nasz pies...

Przywoływanie psa w terenie

Bardzo wiele rzeczy może być trudnych do nauczenia, zwłaszcza jeśli chodzi o psa. Najtrudniejszym wyzwaniem wydaje się jednak umiejętność przywoływania psa w terenie. Właściciele nie mając doświadczenia w...

Nadpobudliwość psa

W kategorii Wychowanie psa

Pies i uciążliwe szczekanie

W kategorii Wychowanie psa

Przywoływanie psa w terenie

W kategorii Wychowanie psa

Pies lizus

W kategorii Wychowanie psa

Kopacz w ogrodzie

W kategorii Wychowanie psa