Pies ciągnie smycz

Psy, bywają bardzo trudne w okiełznaniu, zwłaszcza jeśli mają buntowniczą naturę. Gdy wychodzimy z psem na spacer i zwierzę nagle zaczyna nas ciągnąć, świadczy to o tym, że powoli straciliśmy kontrolę i to zwierzę zaczyna decydować gdzie mamy się udać czy poruszać. Oczywiście takie zjawisko może mieć różne przyczyny. Bardzo często pies trzymany na smyczy czuje się jak na uwięzi, więc dlatego za wszelką cenę, chce się z niej zerwać. To w głównej mierze błąd właściciela, ponieważ pies powinien, co jakiś czas być spuszczony ze smyczy, musimy go jedynie nauczyć, przychodzenia do nas, aby nam nigdzie nie uciekł. Psy potrzebują swobody, ale wiąże się to z bezpieczeństwem innych.

Kaganiec to podstawa
Jeśli posiadamy agresywną rasę psa, to powinniśmy zwierzakowi założyć kaganiec, aby nie stanowił zagrożenia dla innych. Jeśli trzymamy psa na smyczy, staje się on wobec nas, coraz bardziej nieposłuszny a my nie do końca, rozumiemy takie zachowanie i reagujemy agresją, którą nasz pupil zapamięta. Pogłębia to jedynie problem i musimy zdawać sobie z tego sprawę. Psy bardzo często w ten sposób pokazują też nam właścicielom, ile posiadają w sobie energii do biegania. Jeśli problem pojawia się, zawsze możemy znaleźć bezpieczne miejsce, gdzie możemy, spokojnie wypuścić psa bez obaw, że coś się mu stanie. W ten sposób zwierzak wybiega się i dobrze spożytkuje dodatkową energię, a gdy będzie już zmęczony, przyjdzie do nas i będziemy mogli z powrotem założyć mu smycz.

Pies potrzebuje swobody
W takich przypadkach posłuszeństwo psa rośnie, co świadczy o tym, że jest to bardzo dobra metoda. Niektóre psy poprzez ciągnięcie smyczy pokazują nam swoją dominującą rolę i w tej sytuacji właściciel nie powinien być bierny. Musimy pokazać naszemu zwierzęciu, że to my rządzimy i ustalamy warunki. Osobniki alfa bardzo ciężko poddać właściwej tresurze dlatego też wymagana jest nasza cierpliwość. Musimy nauczyć się wychowywać naszego psa, ponieważ to my pełnimy w tym wszystkim rolę tresera. Jeśli uda nam się kontrolować psa to wtedy jest większa szansa, że zwierzę będzie nam posłuszne. Musimy być stanowczy, ale nie agresywni, ponieważ nasz pies może to źle odebrać i również zareagować agresją.

Losowe artykuły

Pies lizus

Małe szczenięta mają wyrobiony nawyk lizania domowników. Jest to w pewnym sensie taki znak, że pies jest całkowicie podporządkowany swojemu właścicielowi. Co ciekawe nawyk ten nie zawsze przemija. W wielu...

Przywoływanie psa w terenie

Bardzo wiele rzeczy może być trudnych do nauczenia, zwłaszcza jeśli chodzi o psa. Najtrudniejszym wyzwaniem wydaje się jednak umiejętność przywoływania psa w terenie. Właściciele nie mając doświadczenia w...

Pies brudzi w domu

W kategorii Wychowanie psa

Nadpobudliwość psa

W kategorii Wychowanie psa

Pies i uciążliwe szczekanie

W kategorii Wychowanie psa

Przywoływanie psa w terenie

W kategorii Wychowanie psa

Pies lizus

W kategorii Wychowanie psa