Pies czasem skacze

W wielu przypadkach, pies potrafi nam okazywać w różny sposób, swoją radość. Nie zawsze jednak jest to zgodne z tym, co lubi właściciel. Psy lubią witać się z gośćmi czy innymi członkami rodziny, a nawet obcymi poprzez skakanie wokół nich lub na nich. Takie zachowania są szczególnie widoczne u szczeniaków. Jeśli jako właściciele psa nie zareagujemy od najmłodszych lat jego życia, to w przyszłości, pies się sam tego nie oduczy. W wielu przypadkach takie zachowanie może być potraktowane jako brak wychowania psa, zwłaszcza jeśli mówimy o dużym psie.

Uczymy dobrego zachowania
Naszym zadaniem jest więc odpowiednia nauka zachowań, które w przyszłości utrwalają się a skakanie, nie będzie już problemem. Pamiętajmy, że pies musi mieć cały czas wpajane zasady dobrego wychowania to absolutna podstawa tylko w taki sposób uda nam się oduczyć psiaka takich zachowań. Niekiedy winę za taki stan rzeczy ponoszą goście, którzy po prostu pragną przytulić psa i samo zwierzę również reaguje w podobny sposób. Trzeba więc powiedzieć innym, że nie powinni zachęcać psa do tego typu zachowań, ponieważ nie każdy jest tak przyzwyczajony do zwierząt. Niektórzy goście mogą zareagować panicznym strachem, a nawet agresją co sprawi, że i pies w ramach obrony stanie się agresywny.

Nowa postawa
Jeśli więc już chcemy, aby pies się z nami witał, to nauczmy go, nieco innej postawy. W ten sposób jesteśmy w stanie na bieżąco kontrolować sytuację oraz zachowanie naszego psa. Nie zaleca się izolowania psa od ludzi zamykania go, ponieważ w ten sposób na pewno nie będziemy w stanie zaradzić problemowi. Wręcz przeciwnie takie działanie sprawi, że pies jeszcze bardziej będzie nachalnie skakał na innych, a może być, nawet agresywny. Warto już od najmłodszych lat wyeliminować ten problem, ale wymagana jest duża cierpliwość właściciela. Pies musi się nas słuchać, na samym początku będzie trudno wyuczyć psa, ale metodą prób i błędów na pewno uda nam się osiągnąć nasz cel. W ten sposób nie trzeba będzie izolować zwierzaka i będzie on mógł nadal swobodnie przebywać między ludźmi. Warto więc decydować się na bardziej humanitarne środki w celu poradzenia sobie z tym problemem.

Losowe artykuły

Gdy pies zaczyna gryźć

Gryzienie to naturalne zjawisko pojawiające się u każdego szczeniaka. Bardzo często ma to duży związek z ząbkowaniem, ponieważ u psa wyróżnia się aż dwa takie okresy ząbkowania, w których może on gryźć...

Nauka komend dla psa

Szkolenie psa to podstawowy obowiązek każdego właściciela. Musimy pamiętać o tym, że nasz pies musi poprawnie rozpoznawać kilka podstawowych komend. W ten sposób będziemy mogli mieć kontrolę nad naszym...

Pies brudzi w domu

W kategorii Wychowanie psa

Nadpobudliwość psa

W kategorii Wychowanie psa

Pies i uciążliwe szczekanie

W kategorii Wychowanie psa

Przywoływanie psa w terenie

W kategorii Wychowanie psa

Pies lizus

W kategorii Wychowanie psa