Pies lizus

Małe szczenięta mają wyrobiony nawyk lizania domowników. Jest to w pewnym sensie taki znak, że pies jest całkowicie podporządkowany swojemu właścicielowi. Co ciekawe nawyk ten nie zawsze przemija. W wielu przypadkach pies jest po prostu przyzwyczajony do takiej aktywności, jeśli mówimy o starszym psie, to zazwyczaj liże on jedynie swojego właściciela, a my uznajemy to w pewnym sensie za czułość, jaką okazuje nam zwierzę. Pies, który liże, może w ten sposób szukać naszego zainteresowania, zwłaszcza jeśli czuje się samotny.

Pies to lizus
Psy to bardzo mądre zwierzęta przyzwyczajone do ludzi i dlatego potrzebują one więcej uwagi niż koty. Bardzo często lizanie jest też gestem poddania się zwierzaka, ale właściciel nie powinien wykorzystywać tego w żaden sposób. Nie wolno sprowadzać psa do roli zabawki to zwierzę i pieszczoty czy głaskanie powinno być ograniczone. Dobrze jest, gdy głaskając naszego psa, znajdujemy się w pozycji siedzącej. Bywa tak, że pies sam chce, by go głaskać co jest rzeczą naturalną, psy po prostu uwielbiają być rozpieszczane przez właścicieli. Pamiętajmy, jednak że nie możemy na wszystko pozwalać, ponieważ pies zachęcony naszą uległością zacznie przejmować rolę pana, a to jest niedopuszczalne.

Postawmy granicę
Pies musi wiedzieć, gdzie istnieje granica i nie wolno ją przekraczać dlatego starajmy się mądrze wychować psa już od szczeniaka. Jeśli już pozwalamy się lizać psu, to warto zwrócić uwagę, aby pies nie lizał nas po twarzy, ponieważ nie jest to zbyt właściwe zachowanie psa. Jeśli nie nauczymy go pewnych zachowań może być tak, że zacznie on lizać po twarzy naszego gościa, lub dziecko, co z pewnością należy kontrolować. Pies potrzebuje czułości, ale jako właściciele powinniśmy nauczyć reagować się i odpowiednio reagować na poczynania zwierzaka. W ten sposób to my będziemy mieli nad wszystkim kontrolę, a nie zwierzak. Wychowanie psa to bardzo ważna umiejętność tylko wtedy nasz kompan będzie dostatecznie posłusznie wykonywał wszystkie nasze polecenia. To bardzo ważne, aby pies wiedział, kto jest właścicielem, ponieważ tylko w taki sposób jesteśmy w stanie okiełznać charakter naszego pupila.

Losowe artykuły

Zabawy z psem

Pies potrzebuje dużo ruchu i świeżego powietrza. Jest to idealna sytuacja, aby pobawić się z naszym pupilem. W ten sposób relacje pies właściciel zostają wzmocnione i z pewnością poprawia to atmosferę. Dla...

Nauka komend dla psa

Szkolenie psa to podstawowy obowiązek każdego właściciela. Musimy pamiętać o tym, że nasz pies musi poprawnie rozpoznawać kilka podstawowych komend. W ten sposób będziemy mogli mieć kontrolę nad naszym...

Pies brudzi w domu

W kategorii Wychowanie psa

Nadpobudliwość psa

W kategorii Wychowanie psa

Pies i uciążliwe szczekanie

W kategorii Wychowanie psa

Przywoływanie psa w terenie

W kategorii Wychowanie psa

Kopacz w ogrodzie

W kategorii Wychowanie psa