Pogoń za zwierzętami

Psy bywają bardzo często zachęcone do rozmaitych zabaw. My jako właściciele często obserwujemy, zachowania naszego psa a jego chęć do zabawy, wydaje się nam pozytywnym podejściem. Nie zawsze jednak zabawa jest właściwa w niektórych przypadkach, może być ona nawet uciążliwa, dla samego właściciela. Jeśli posiadamy psa i mieszkamy w gospodarstwie rolnym, to nasz zwierzak, może mieć nawyk ganiania innych zwierząt, takich jak kury, czy też inne zwierzęta, które najczęściej spotyka się na wsi. Bardzo często tego typu działania wynikają z rozwiniętego u psa instynktu łowieckiego, co ważne nawet właściciel, może mieć spory problem z okiełzaniem tych zachowań.

Instynkt psa
Posiadając psa, często nie zdajemy sobie sprawę z tego, że pewne instynkty u psa pełnią funkcję dominującą i jego zachowania są nie zawsze właściwe. Nawet jeśli próbujemy go oduczyć takiego działania, pies jest niechętny do współpracy, zwłaszcza jeśli posiadamy psa, którego przeznaczeniem jest polowanie. W ten sposób może to narazić nas na problemy, jeśli pies zacznie ganiać zwierzęta sąsiada, przy okazji raniąc je, lub dusząc. Może się to skończyć bardzo nieprzyjemnie zarówno dla nas, jak i zwierzaka dlatego powinniśmy zniechęcić naszego psa do takich zachowań. Terapia z wykorzystaniem wstrętu sprawdza się doskonale podobnie jak w przypadku uciążliwego szczekania. Właściciel może używać dysków dźwiękowych, przez co sygnał dochodzący do zwierzaka będzie dla niego nieprzyjemny, co zniechęci go do dalszej pogoni, za innym zwierzęciem.

Regularne powtarzanie
Oczywiście musimy co jakiś czas powtarzać czynność, aby pies całkowicie się zniechęcił. Jest to więc sposób na tresurę zwierzaka i efekty naszego działania będące widoczne co sprawia, że sposób ten jest naprawdę dobrym wyjściem z sytuacji. Inną metodą jest, wykorzystanie automatycznej smyczy, wystarczy ją założyć i udać się w miejsce, gdzie najczęściej znajdują się inne zwierzęta. Nasz pies na pewno zechce, udać się w pogoń a my w tym czasie wykorzystamy przycisk, dzięki czemu pies znajdzie się w określonym położeniu, co go skutecznie zniechęci. Musimy pamiętać, aby nasz pies starał się w pełni rozumieć dobre nawyki. Tylko w taki sposób jesteśmy w stanie kontrolować naszego zwierzaka.

Losowe artykuły

Nadpobudliwość psa

Psy bywają nadpobudliwe i to fakt, z którym musi zmierzyć się większość właścicieli czworonogów. Bardzo często sam problem wynika z dużego przywiązania psa do właściciela. Problemy te mogą stać się widoczne...

Zabawy z psem

Pies potrzebuje dużo ruchu i świeżego powietrza. Jest to idealna sytuacja, aby pobawić się z naszym pupilem. W ten sposób relacje pies właściciel zostają wzmocnione i z pewnością poprawia to atmosferę. Dla...

Pies brudzi w domu

W kategorii Wychowanie psa

Nadpobudliwość psa

W kategorii Wychowanie psa

Pies i uciążliwe szczekanie

W kategorii Wychowanie psa

Przywoływanie psa w terenie

W kategorii Wychowanie psa

Pies lizus

W kategorii Wychowanie psa