Przywoływanie psa w terenie

Bardzo wiele rzeczy może być trudnych do nauczenia, zwłaszcza jeśli chodzi o psa. Najtrudniejszym wyzwaniem wydaje się jednak umiejętność przywoływania psa w terenie. Właściciele nie mając doświadczenia w tego typu sprawach, bardzo często popełniają karygodne błędy, przez co zdarza nam się utracić kontrolę nad własnym zwierzakiem. Zwłaszcza jeśli w parku czy też innym miejscu znajduje się drugi pies, wtedy możemy bezskutecznie wołać zwierzaka, a następnie ganiać psa po to, aby na nowo założyć mu smycz i skarcić go za jego zachowanie. Takie zachowanie z naszej strony z pewnością nie pomoże, a jeszcze pogłębi bardziej cały problem. Najprościej jest sprawić, aby pies czuł się do nas bardziej przywiązany.

Utrzymujemy relację z psem
Jeśli chodzimy z nim na kilka spacerów dziennie, zamiast na jeden dłuższy, może to się okazać dobrym sposobem, na poprawienie relacji, między zwierzęciem a właścicielem. Jeśli już wybieramy się z psem na spacer, musimy zapewnić mu odpowiednią rozrywkę. Pies nie może czuć się samotny i znużony, ponieważ wtedy będzie on szukał zajęcia w innym miejscu, a próba przywołania psa, na pewno się nie powiedzie. Starajmy się również zmieniać teren, w którym udajemy się na spacery. Pies nie powinien pamiętać jednego miejsca, gdzie go wołamy, ponieważ może on wtedy nie zareagować, gdyż wie, że w tym miejscu kończy się zabawa i wraca do domu. Psy to bardzo mądre zwierzęta i tak powinniśmy je traktować.

Nagradzamy zwierzaka
Warto też nagradzać psa za każde przyjście do nas, dzięki czemu utrwalimy w nim nawyk wracania do właściciela. Oczywiście nie chodzi o przekupywanie psa tylko o poprawę relacji, a to zdaje egzamin. W wezwaniu psa nie chodzi tylko o wypowiadanie standardowej komendy. Bardzo ważnym czynnikiem jest, sposób naszego mówienia, pies zapamiętuje ton głosu i właśnie dzięki temu o wiele łatwiej go przywołać do siebie. Musimy mówić stanowczo, ale nie krzykiem wtedy pies staje się bardziej posłuszny. Niektórzy mogą, nawet pokusić się o stosowanie gwizdka, co w tym przypadku, też odgrywa ważną rolę. Nauka reagowania na gwizdek zajmuje trochę czasu, ale wtedy mamy pewność, że nasz pies zareaguje właściwie, ponieważ dla zwierzaka będzie to wyuczony odruch.

Losowe artykuły

Kopacz w ogrodzie

Bardzo często psy charakteryzują się swoimi różnymi nawykami. Jednym z najbardziej znanych i zauważalnych na co dzień jest podejście psa do kopania. Psy mają to do siebie, że lubią ukrywać różne rzeczy. Nie...

Jak wychować mądrze psa

Wychowanie szczeniaka to nasz obowiązek, ponieważ tylko w taki sposób jesteśmy w stanie skutecznie kontrolować naszego zwierzaka. Mała kuleczka psiak to bardzo często wielkie wydarzenie w domu na tyle ważne, że...

Pies brudzi w domu

W kategorii Wychowanie psa

Nadpobudliwość psa

W kategorii Wychowanie psa

Pies i uciążliwe szczekanie

W kategorii Wychowanie psa

Pies lizus

W kategorii Wychowanie psa

Kopacz w ogrodzie

W kategorii Wychowanie psa