Zabawy z psem

Pies potrzebuje dużo ruchu i świeżego powietrza. Jest to idealna sytuacja, aby pobawić się z naszym pupilem. W ten sposób relacje pies właściciel zostają wzmocnione i z pewnością poprawia to atmosferę. Dla zwierzaka zabawa może być również okazją do treningu posłuszeństwa wobec właściciela. Jak się okazuje w takiej prostej aktywności, możemy wykorzystać wiele pozytywnych rozwiązań. Zabawa na powietrzu to również urozmaicenie spaceru, przez co nasz pupilek ma okazję do 'poprawienia swojej kondycji fizycznej. W przypadku psa jest to wymagane podejście. Pies spuszczony ze smyczy wtedy nam nie ucieknie, ponieważ jest w pełni posłuszny. Jeśli w trakcie zabawy wykorzystujemy elementy tresury psa, to powinniśmy pamiętać, aby mimo wszystko go nie przetrenować.

Krótko ale skutecznie
W tym wypadku stosujemy krótkie, ale wymagające ćwiczenia. Całość musi być ciekawa dla zwierzęcia, ponieważ straci on w pełni zainteresowanie i w takim wypadku na pewno nie uzyskamy rezultatu naszych działań. Pies musi lubić ćwiczenie, jeśli nie będzie zainteresowany to lepiej szukać innej aktywności niż zmuszać go do wykonania zadania. Zniechęcony pies nie chce się nawet bawić i pogłębia to tylko niechęć do właściciela. Musimy traktować nasze zwierzę jak partnera, tylko wtedy będzie nam w pełni posłuszne. Jeśli bawimy się psem w ogrodzie, możemy wykorzystać duży teren, do wspólnego biegania. Dodatkowo na zachętę możemy utworzyć tor, na którym znajdują się ulubione smakołyki naszego pieska, będzie to dla niego, pewien rodzaj zachęty, do wykonywania naszych poleceń.

Zabawa z pupilkiem
W ten sposób wspólne zabawy ze zwierzakiem mogą być przyjemnością i radością. Tylko od nas zależy, co będziemy robić z pupilem, jeśli nas stać to możemy zakupić duży tor przeszkód i tam zachęcać psa do jego pokonywania. Tego typu zabawy pozwolą wykorzystać w pełni energię każdego zwierzaka, dzięki czemu nie będzie on rozrabiał w mieszkaniu. Wspólna zabawa to nie tylko satysfakcja dla psa, ale i jego właściciela. W ten sposób można budować o wiele łatwiej relacje ze swoim psem, które w przyszłości są bardzo istotne.

Losowe artykuły

Pies brudzi w domu

Psy to bardzo mądre zwierzęta, jednak bardzo często mają one problem, z załatwianiem się tam gdzie powinny. Kłopot ten może dotyczyć głównie szczeniaków, ponieważ sytuacja ta mija z wiekiem psa. Jeśli nasz pies...

Nadpobudliwość psa

Psy bywają nadpobudliwe i to fakt, z którym musi zmierzyć się większość właścicieli czworonogów. Bardzo często sam problem wynika z dużego przywiązania psa do właściciela. Problemy te mogą stać się widoczne...

Pies brudzi w domu

W kategorii Wychowanie psa

Nadpobudliwość psa

W kategorii Wychowanie psa

Pies i uciążliwe szczekanie

W kategorii Wychowanie psa

Przywoływanie psa w terenie

W kategorii Wychowanie psa

Pies lizus

W kategorii Wychowanie psa